Jakie pieluchy wybrać dla noworodka?

Narodziny pierwszego dziecka to moment, na który z niecierpliwością oczekują przyszli rodzice. Końcowe miesiące ciąży to czas, w którym mama z tatą powinni zacząć kompletować dziecięcą wyprawkę. Łóżeczko dla dziecka, fotelik samochodowy, ubranka dla noworodka i wózek to bardzo istotne elementy wyprawki, jednak na samym początku warto zainwestować w zakup pieluch, gdyż maluch w początkowej fazie życia zużywa ich naprawdę dużo.

Dla wielu przyszłych rodziców zakup pieluch wydaje się być banalnym zadaniem, jednak kiedy po raz pierwszy odwiedzą sklep z pampersami i pieluchami dla dzieci sprawa zakupu pieluszek przestaje być taka prosta i oczywista. Okazuje się bowiem, że pampersy występują w niezliczonej ilości rozmiarów i fasonów, a do tego mamy też możliwość zakupu tradycyjnych pieluch tetrowych i coraz bardziej popularnych pieluch wielorazowych.

Jakie zatem wybrać pieluchy dla noworodka? W przypadku pieluch terowych rozmiar nie ma znaczenia, jednak jeśli chodzi o pampersy to koniecznie musisz wybrać odpowiedni rozmiar. Dla noworodka najlepsze będą pampersy w najmniejszym, dostępnym rozmiarze, który wiele marek określa jako „0” lub „newborn”. Noworodek oddaje stolec i mocz dosyć często, dlatego zalecamy kupić na początek co najmniej 2 paczki pampersów. Przy kolejnej potrzebie zakupów może się okazać, że pampersy „newborn” będą dla dziecka już za małe i będziecie musieli kupić pieluszki o rozmiar większe.
Jeśli jesteście rodziną, która dba o środowisko i skłania się ku byciu „eko” zalecamy kupić dziecku pieluszki tetrowe lub wielorazowe. Oba rodzaje pieluch oszczędzają środowisko i ilość nagromadzanych odpadów znacznie się zmniejsza (jednorazowe pampersy dla jednego dziecka generują około tony odpadów).

Pieluchy wielorazowe mają dość duży koszt początkowy, jednak starczają one na cały okres noszenia pieluch. Koszt pampersów dla jednego dziecka przez ten czas wyniósłby ponad 4000 zł, podczas, gdy zakup kompletu pieluch wielorazowych – ok. 300 zł. Jak widać – różnica w cenie jest gigantyczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here