Mówiąc o naprawdę niewielkich miejscowościach nadmorskich należy wspomnieć o wsi Jantar. Leży ona na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Dawno temu mieszkańcy tej wsi zajmowali się głównie rybołówstwem, ale również rolnictwem, a przede wszystkim połowem bursztynu.

Jak można się spodziewać po tak małej miejscowości zimą jest niemal zamknięta dla turystów. To wszystko zmienia się jednak, kiedy zaczyna się wiosna, a niedługo potem lato. Wtedy to turyści, którzy chcą odpocząć od zabieganego świata mogą liczyć na zupełne wyciszenie. Oferta noclegowa w Jantarze to głównie pokoje gościnne. To naprawdę niewielkie obiekty, do których możemy także zaliczyć kwatery prywatne. W tej niewielkiej wsi to właśnie tutaj najwięcej osób decyduje się na swoje zakwaterowanie. Jednak nie tylko na takie oferty możemy tu liczyć.

Możemy wyjechać tu większą grupą, wtedy to z pewnością najlepszym rozwiązaniem mogą stanowić dla nas domki letniskowe, które mogą pomieścić kilka osób. Jantar to także ośrodki wypoczynkowe, w których to możemy liczyć na szczyptę luksusu – oprócz zakwaterowania możemy zdecydować się na dodatkowe opcje. Jak na tak małą wieś to Jantar oferuje naprawdę bardzo ciekawą i dość urozmaiconą ofertę noclegową. Nie możemy również narzekać w kwestii rozrywki.

Jako, że Jantar słynie z bogactwa bursztynowego to możemy tu odwiedzić Muzeum Bursztynnictwa, które oprócz tego cennego surowca oferuje wiele ciekawych eksponatów związanych z samą wsią. Nie możemy zapomnieć także o korzystnym klimacie – ma wpływ na układ krwionośny, oddechowy i nerwowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here