Japońskie zegarki Seiko

Jako ktoś, kto może śmiało nazwać się koneserem zegarków, muszę powiedzieć, że wiele krajów na naszym świecie wie jak wykonać go dobrze. Natomiast to co robią w tym zakresie Japończycy przekracza moje najśmielsze oczekiwania. Japońskie zegarki są po prostu nieprzyzwoicie dobre. Za te ceny, nie znajdziemy na bardzo szerokim przecież rynku zegarków nic lepszego.

Nie od dziś wiadomo, że mieszkańcy tego kraju słyną ze swojej precyzji i ogólnie pojętej perfekcji, do której dążą za wszelką cenę. Jednak mój ostatni zakup ze sklepu https://www.empik.com/zegarki, czyli zegarek Seiko, na który czekałem nota bene ponad półtora miesiąca to istny majstersztyk w kategorii zegarków naręcznych. Mam go już od ponad tygodnia, ale nadal nie mogę wyjść z podziwu, w jaki sposób twórcy potrafili zadbać o szczegóły i sprawić, że całość wygląda tak zniewalająco. Jak tak dalej pójdzie zegarki Seiko staną się stałym elementem mojej zegarkowej kolekcji, która początek swojej historii miała ponad 10 lat temu, kiedy otrzymałem pierwszy, stary, wysłużony, ale i wyjątkowo piękny zegarek od mojego nieżyjącego już niestety dziadka. Od tamtego czasu, nic nie potrafiło mnie zaskoczyć w tak zdecydowany i szokujący zarazem sposób jak mój nowy nabytek. Jednak Japończycy nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać…pytanie tylko brzmi: jak daleko są w stanie przesunąć oni granicę perfekcji w swoim działaniu? Myślałem, że ta została przekroczona gdy tylko pierwszy raz zobaczyłem ten model na ekranie mojego komputera. Wiedziałem, że będzie wyjątkowy. Chciałem go mieć tak bardzo, że byłem w stanie przeboleć nawet półtora miesięczny czas oczekiwania na jego dostawę. Potrzebowałem go jednak w mojej kolekcji. Bez niego nie byłaby ona tak wyjątkowa.

Jestem maniakiem zegarków. Mogę to przyznać bez żadnego problemu. W związku z tym, że cały czas szukam w tej zabawie nowych bodźców zdarzały mi się także straszne pomyłki. Zamawiałem brzydkie zegarki, przepłacałem za nie. Nieraz omal nie płakałem sprawdzając jakość wykonania poszczególnych modelów. Ze strony produktów japońskich nigdy nie spotkało mnie żadne rozczarowanie. Jak to świadczy o jakości ich pracy? Myślę, że każdy może sobie na to pytanie odpowiedzieć sam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here