księgowość
fot: pixabay.com

Mikroprzedsiębiorstwa w Polsce stanowią aż 98% wszystkich przedsiębiorstw. Zdecydowana większość z nich, bo aż 2/3 to firmy jednoosobowe, prowadzące tzn jednoosobową działalność gospodarczą. Statystycznie w Polsce na tysiąc mieszkańców przypada ponad 50 firm. Te dane pokazuję, że Polacy chętnie podejmują inicjatywę i startują z własnym biznesem. Ten stały wzrost mikrofirm jest godny podziwu, jeśli weźmiemy pod uwagę ilośc formalności, których trzeba dopełnić, aby otworzyć w Polsce firmę. 

Zobacz też: https://biznes.newseria.pl/news/liczba,p1375528144

Dotacje, dofinansowania

Na pewno spora motywacją do założenia działalności gospodarczej są dotacje. Z takim kapitałem łatwiej jest wystartować, pozwala to uniknąć kredytu lub skorzystać z mniejszego kredytu na samym początku. To bardzo ważne, ponieważ większość kosztów, związanych z uruchomieniem firmy trzeba pokryć właśnie w pierwszych miesiącach. Niestety, zdecydowana większość mikrofirm upada w ciągu pierwszych dwóch lat, choć liczba nowych mimo to stale rośnie.

Outsourcing księgowości

Najczęstszym błędem początkujących przedsiębiorców jest nieumiejętność delegowania zadań. To zrozumiałe, że na początkowym etapie niewielu z nich stać na zatrudnienie pracowników, którym można by powierzyć część zadań. Z powodzeniem jednak można zlecać część pracy, nie związanej stricte z sednem naszej działalności, firmom zewnętrznym. 

Jednym z tych zadań, które korzystniej i bezpieczniej jest wydelegować na zewnątrz jest księgowość. Wielu młodych przedsiębiorców, chce zaoszczędzić sto, dwieście złotych i samodzielnie prowadzić swoje księgi. Nie zdają jednak sobie sprawy z tego, jak szybko zmieniają się przepisy, które ich dotyczą, nie wiedzą też, gdzie szukać z tych nowych rozporządzeń. W konsekwencji albo poświęcają ogrom czasu na dokształcanie się z zakresu księgowości, albo pojawiają się błędy czy zaniedbania względem urzędu skarbowego czy ZUSu. 

Dobry księgowy ułatwi nam zdecydowanie juz sam proces zakładania firmy, kontakt z urzędami, wysyłanie odpowiednich wniosków. Co miesiąc będzie nam przypominał o konieczności opłacenia składem i podatków, podpowie, z jakich ulg możemy skorzystać. Dzięki temu możemy spać spokojnie i skupić się na robieniu tego, co umiemy najlepiej. 

Przeczytaj też:http://www.cristals.pl/dla-czego-jednak-warto-wybrac-kuchnie-gazowa/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here