Właściwa izolacja ścian i poddasza w domu, ma ogromne znaczenie. Odnosi się to do wielu kwestii. Ważne jest by stosować materiały porządnej jakości, które się szybko i efektownie nakłada. Jednak równie ważny jest ich główny skład. Nie każdy o tym wie, że użycie niektórych materiałów izolacyjnych, może u ludzi wywołać różne choroby, które będą dla nich niebezpieczne.

Bardzo znana jest bakteria Legionella pneumophila, którą często można znaleźć w różnych środkach izolacyjnych, które mają postać aerozolu. Bakteria ta doskonale radzi sobie w różnych warunkach, nie przeszkadza jej chlor ani wysoka temperatura. Najlepiej rozmnaża się w stojących zbiornikach wodnych, gdzie optymalna temperatura wynosi około 35*. Można więc z nią mieć do czynienia, używając wanny z hydromasażem, rozpylacza prysznicowego, a także klimatyzatora czy kąpieliska.

Aby pozbyć się tej bakterii, trzeba ją zabić temperaturą przewyższającą 60 stopni, co jest bardzo istotne. Lepiej jednak stosować rozwiązania, które ograniczą pojawienie się tej bakterii w naszym domu. Dobrym sposobem będzie zastosowanie pianki poliuretanowej, metodą natryskową. Ta pianka jest w pełni bezpieczna dla człowieka i dla otoczenia, wie o tym każdy, kto jej używał. Nakłada się ją szybko i precyzyjnie, dociera ona do najmniejszych szczelin w podłożu.

To najlepszy sposób do tego, by ochronić się przez szkodliwymi bakteriami w swoim domu. Dzięki temu będzie się zdrowszym, a dom będzie lepiej zabezpieczony przed różnymi szkodliwymi czynnikami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here