Niezależnie od tego, czy dopiero zbliżają się wakacje, czy już się skończyły i właśnie jesień dobija się od okien, trzeba mieć na uwadze stan swojej sylwetki. Bardzo często wraz z jesiennymi chłodami sięgamy po grube wełniane swetry, płaszcze lub puchowe, pikowane kurtki i zajadamy się niezdrowym jedzeniem, zapominając o zdrowym żywieniu. Sport też już nie jest tak ważnym czynnikiem jak był wcześniej, zapewne też z tego powodu, że nie musimy już nosić bikini i eksponować naszego ciała publicznie.

Cardio to jednak taka forma treningu, która powinna towarzyszyć nam zawsze. Nie musi to być tylko bieganie, może to być też zwykła jazda rowerem na uczelnię, do pracy lub zrezygnowanie z podróży autobusem na rzecz spaceru.

Sport nie musi wcale odbywać się na siłowni, nie musimy podnosić ciężkich ciężarów. Jeżeli jednak – szczególnie w okresie zimowym – nie jesteśmy już na tyle odważni by na przykład biegać lub jeździć rowerem po zamarzniętej powierzchni, możemy na siłowni bez problemu robić cardio. Jak? Są rowerki lub bieżnie. Bardzo dobrą porą na korzystanie z siłowni są ranki, gdyż w godzinach popołudniowych sale są okupowane przez ludzi, którzy właśnie zakończyli swoją zmianę w pracy lub zajęcia szkolne.

Jak widać, w ich wszystkich przypadku sport odgrywa czołową rolę. Nic tylko pochwalić, gdyż bardzo ciężko jest się zmotywować do wysiłku fizycznego od jesieni, dlatego przez całą zimę zapuszczamy się, zaniedbujemy i potem znów postanawiamy sobie z początkiem nowego roku, że w tym roku znowu schudniemy, a na początku spróbujemy zrobić pierwsze kroki poprzez cardio. A przecież można tak łatwo uniknąć takich kłopotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here