Madera

Madera to wyspa, która często nazywana jest rajskim ogrodem. Z pewnością zachwyci ona osoby, które doceniają piękno natury. Możemy tutaj spotkać wiele unikatowych gatunków kwiatów, które zapierają dech w piersiach. Planując podróże warto zapoznać się z praktycznymi opiniami osób, które odwiedziły dane miejsce. Dzięki temu będziemy przygotowani na każdą okoliczność.

O czym warto pamiętać?

Klimat na Maderze jest łagodny, a zarazem korzystny. Nie bez powodu jest to wyspa wczesnej wiosny. Zimy nie są tutaj ostre. Lato jest ciepłe, ale nie upalne. Opady najczęściej występują w grudniu, styczniu, czy też lutym. Turyści chętniej wybierają południowe obszary wyspy. Wynika to z faktu, że panują tutaj wyższe temperatury. Dodatkowym atutem jest mniejsza częstotliwość opadów. Północna część Madery jest zdecydowanie bardziej wilgotna. To właśnie dlatego deszcz może padać tutaj częściej. Klimat w poszczególnych częściach wyspy należy uwzględnić szczególnie w przypadku wyjazdu w zimie.

Najkorzystniej zwiedzać jest Maderę w miesiącach typowo wakacyjnych. W czerwcu, lipcu oraz sierpniu panują tutaj najwyższe temperatury. Trzeba jednak zaznaczyć, że zwykle nie przekraczają one 30 stopni C. Temperatury w nocy spadają dość gwałtownie. W letnich miesiącach temperatura wynosi średnio 12 stopni C. Tereny są dość górzyste, a drogi kręte. Osoby, które stawiają na samodzielne zwiedzanie powinny wziąć pod uwagę wynajem auta.

Najlepsze turystyczne atrakcje Madery

Madera to wyspa, która gwarantuje wiele nieprzeciętnych atrakcji turystycznych. Z pewnością każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie. Poniżej opisano kilka interesujących propozycji.

1. Promenada Avenida do Mar

Znajduje się ona w stolicy, czyli miejscowości Funchal. Jest to miejsce typowo turystyczne, które tętni życiem niemal przez całą dobę. Trzeba więc liczyć się ze sporą liczbą turystów. Promenada Avenida do Mar jest niezwykle urokliwa, a zarazem klimatyczna. Warto ją odwiedzić wieczorem.

2. Budynek targowy Mercado dos Lavradores

Mercado dos Lavradores to lokalne targowisko, które znajduje się w budynku. Można tutaj zakupić wiele ciekawych produktów m.in. ryby, kwiaty, czy też egzotyczne owoce.

3. Ogród tropikalny Monte Palce (Jardim Tropical)

To prawdziwa gratka dla tych, którzy doceniają urok fauny i flory. Wiele osób twierdzi, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie. Nie brakuje tutaj romantycznych zakątków.

4. Wioska rybacka Câmara de Lobos

Câmara de Lobos to wioska, gdzie czas płynie wolniej. Domki rybaków utrzymane są w „starym stylu”. Jest to miejsce polecane w szczególności tym, którzy cenią sobie spokojne i nieprzytłoczone okolice.

5. Porto Moniz

Porto Moniz to nadmorska miejscowość, która znajduje się w zachodniej części wyspy. Największą atrakcją są tutaj baseny skalne. Warto dodać, ze znajdują się one w danych kraterach wulkanicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here