Mała łazienka.

Odpowiedź na pytanie, jak urządzić małą łazienkę wcale nie jest taka prosta. Łazienka jest pomieszczeniem funkcjonalnym i pewne rzeczy po prostu muszą się w niej zmieścić. W pytaniu, jak urządzić małą łazienkę przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na zagadnienie natrysk czy wanna. Na pierwszy rzut okna odpowiedź wydaje się oczywista. Natrysk. Jest jednak małe „ale”. A co, gdy ktoś kocha wanny? Dokładnie wiem o czym mówię. Uwielbiam przesiadywanie w wannie. Niestety też poddałam się ogólnie panującemu trendowi montowania natrysku i nie wiem, czy tego nie żałuję. Obecnie mam duży natrysk, gdzie ścianka ma 1,5 m. Na ten moment chyba wolałabym mieć małą wannę. Wiem, że przy 1,5 metra nie można poszaleć, ale już są w sprzedaży takie wanny. Może trzeba było zaryzykować? Cały czas zastanawiam się czy nie byłoby warto.
Kolejnym problemem w pytaniu, jak urządzić małą łazienkę jest zakup pralki. I tu już każdy musi zdecydować sam. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Zależy to nie tylko od wielkości, ale i od kształtu łazienki. Pamiętam swoją łazienkę w poprzednim mieszkanie. Wyglądała jak dziura w szafie. Miała natomiast przepiękną, dużą ( to jest stwierdzenie subiektywne) wnękę, idealną na pralkę ładowaną z boku. Wydawałoby się, że mała łazienka jest jednoznaczna z wyborem pralki ładowanej od góry. Nasz przypadek pokazuje, że nie jest to takie oczywiste. Pralka idealnie pasowała do wnęki. Wnękę zabudowaliśmy szafkami pod wymiar do samego sufitu. Urządziliśmy ją w jasnych, pastelowych kolorach i nasza mikroskopijna łazieneczka nie wyglądała źle. Miała jeszcze tę zaletę, że nic nie było widać. Całe pranie, kosmetyki, czy ręczniki i chemia ukryte były przed wchodzącymi. Takie wrażenie porządku jest bardzo ważne w małej łazience.
Według mnie odpowiedź na pytanie, jak urządzić małą łazienkę jest tylko jedna – z głową. Tak mała przestrzeń musi być dokładnie przemyślana. Zaplanowana w każdym najmniejszym fragmencie. Tu nie można sobie pozwolić na stratę żadnego centymetra. My tych centymetrów po prostu nie mamy.

www.wizjatv.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGotowanie grzybów
Następny artykułBezpieczne zakupy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here