Marząc o pięknych włosach

Niektórzy zbytnio nie przejmują się faktem, że na ich głowie każdego dnia jest mniej włosów. Inni natomiast chcą walczyć z łysieniem i stosują w tym celu różne preparaty. Niestety, nie zawsze sama pielęgnacja pozwala skutecznie zahamować łysienie, szczególnie jeśli ma ono swoje podłoże hormonalne. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest transplantacja włosów – zabieg, który uda się nam wykonać w niejednej klinice.

Po co poddawać się transplantacji włosów?

Odpowiedź jest prosta – po to, aby cieszyć się estetycznie wyglądającą fryzurą bez łysiejących zakoli lub też nawet większych części głowy. Przeszczep włosów Warszawa wykonywany jest w wielu renomowanych klinikach, a jego koszt zaczyna się od tysiąca złotych wzwyż. Sama transplantacja włosów powinna być oczywiście poprzedzona konsultacją z lekarzem, który zabieg będzie wykonywał. W wielkim skrócie można powiedzieć, że lekarz bezpośrednio przed zabiegiem zaznaczy miejsca, w które ma przeszczepić włosy z tych partii, gdzie jest ich znacznie więcej – na przykład z części potylicznej głowy. Sam zabieg powinien być dla pacjenta całkowicie bezbolesny, gdyż najczęściej jest wykonywany przy użyciu znieczulenia miejscowego.

Przeszczep włosów w Katowicach naprawdę daje efekty

Warto jednak zauważyć, że to właśnie przeszczep włosów Katowice jest jedną z najbardziej efektywnych technik walki z łysieniem. To właśnie poddanie się transplantacji włosów pozostaje nam w momencie, kiedy zawiodą inne sposoby przeciwdziałania łysieniu. Jednakże, istnieją także sytuacje, w których taki zabieg może okazać się nie do końca skuteczny. Przeszczep włosów Katowice nie jest wskazany w sytuacji łysienia plackowatego, w przypadku dużych zmian hormonalnych, a także w przebiegu chorób nowotworowych lub też cukrzycy.

O co warto zapytać przed samym zabiegiem?

Zanim wykonamy przeszczep włosów Warszawa na pewno warto dobrze sprawdzić klinikę, w której taki zabieg będzie miał miejsce. Warto dopytać także lekarza prowadzącego o to, jak taki zabieg będzie wyglądał, jaką techniką będzie przeprowadzany i po jakim czasie będziemy mogli liczyć na pożądane efekty. Warto też spytać o ewentualne zdjęcia pacjentów będących już po zabiegu. Aby przejść przez zabieg na spokojnie warto też rozeznać się w tym, jakie są możliwe powikłania i czy lekarz podczas zabiegu ma zamiar zastosować znieczulenie. Im więcej będziemy wiedzieli na temat zabiegu tym mniej będziemy się go obawiać i tym większe będziemy mieli zaufanie do lekarza, który będzie miał się nami zająć.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.drturowski.pl/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here