Folia dyfuzyjna

Budujesz dom? A może wykonujesz już dach i nie wiesz, jak zabezpieczyć konstrukcję oraz całą nieruchomość przed czynnikami zewnętrznymi i utratą ciepła? W takim razie sprawdź, jak działają folie dachowe i wiele innych produktów. Mata drenażowa to materiał, którym warto pokryć dach w celu zmagazynowania na jego powierzchni wód odpadowych i ich odprowadzenia do odpływów – właśnie na dachu. Folia dyfuzyjna jednym słowem pozwoli Ci uniknąć stagnacji wody na dachu, a także doprowadzenia do sytuacji przeciążenia stropu.

Nowoczesny dach a folia dyfuzyjna – niezbędny element budowy funkcjonalnego dachu

Jeśli cenisz sobie maksymalny poziom bezpieczeństwa i brak ryzyka, że dach po jakimś czasie będzie nadawać się do remontu, koniecznie zainwestuj w produkt, jakim jest mata drenażowa. Budując dach, musisz pamiętać o tym,  by zapewnić odpowiedni odpływ wody z jego powierzchni. W przeciwnym razie może dojść do przeciążenia stropu, a nawet zalania całej nieruchomości. Mata drenażowa jako materiał zabezpieczający sprawdzi się tutaj doskonale. Według specjalistów membrany lub inaczej folia dyfuzyjna powinny być wręcz niezbędnym wyposażeniem każdego pokrycia dachowego. Te wpływają nie tylko na odprowadzanie wilgoci, ale także:

  • filtrowanie powietrza;
  • ochronę;
  • rozdzielanie wody;
  • wzmacnianie konstrukcji.

Z ciekawostek warto dodać, że mata drenażowa ma także zastosowanie podczas budowy boisk sportowych, mostów, kortów, składowisk odpadów, a nawet wznoszenia fundamentów. Folia dyfuzyjna umieszczona na konstrukcji dachu zagwarantuje Ci maksymalną ochronę przed szkodliwym oddziaływaniem nadmiernej wilgoci, wody oraz zmiennych temperatur na dachu. Musisz jednak zainwestować w dobrze zaprojektowany system kanałów odpływowych, aby mata drenażowa mogła spełniać swoją podstawową funkcję.

Zalety mat drenażowych – co warto wiedzieć?

Maty drenażowe dostępne na rynku mają wiele zalet, o jakich warto wiedzieć jeszcze przed ich zakupem. Główną cechą wyróżniającą folie dyfuzyjne jest jej wysoka odporność na zewnętrzne warunki atmosferyczne, wodę oraz wilgoć. To materiał odporny na zamarzanie, dzięki czemu nawet zimą nie musisz obawiać się o zamarzanie zawilgoconych warstw dachowego pokrycia. Zainwestuj w tego typu rozwiązania dla pokryć dachowych, a na pewno zabezpieczysz swój dach i całą nieruchomość na wiele długich lat bez konieczności ponownego remontu lub uzupełniania zabezpieczeń dotyczących odpływów wodnych i drenaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here