Najważniejsze światła samochodowe

0
1093

Każdy kierowca powinien posiadać podstawową wiedzę na temat świateł samochodowych. Dzięki używaniu odpowiedniego rodzaju świateł będziemy mogli jeździć bezpiecznie i zgodnie z przepisami. Bardzo ważne jest to, aby wszystkie światła w naszym samochodzie były sprawne. Od tego bowiem w dużej mierze zależy bezpieczeństwo nasze, naszych pasażerów, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Co należy wiedzieć o światłach samochodowych?

Obowiązkowe światła mijania

Podstawowymi światłami, które są obowiązkowe w każdym samochodzie, są światła mijania. Światła tego rodzaju powinniśmy mieć włączone przez całą dobę. W porze od świtu do zmierzchu mogą je jednak zastąpić światła do jazdy dziennej. Światła mijania powinny oświetlać drogę w sposób asymetryczny (aby nie oślepiać kierowców jadących z naprzeciwka), mieć białą barwę i pozwalać na dobre widzenie przynajmniej 40 m do przodu. Jeżeli zajdzie potrzeba wymienienia reflektorów, warto poszukać ich przez internet. W ten sposób możemy znaleźć części taniej, niż zamawiając je u mechanika. Na stronie https://www.ucando.pl/k/swiatla-mijania-i-swiatla-drogowe/U170101, znajdziesz wiele świateł samochodowych w przystępnych cenach.

Światła drogowe

Światła drogowe, nazywane też światłami długimi, pozwalają na utrzymanie dobrej widoczności mimo niesprzyjających warunków. Używa się ich głównie w przypadku ograniczonej przejrzystości powietrza, a także podczas nocnej jazdy po nieoświetlonych drogach. Należy jednak mieć świadomość, że ze względu na swoją moc i długość, światła drogowe będą oślepiać jadących z naprzeciwka kierowców. Jeśli więc będziemy jechać nocą, drogami prowadzącymi przez lasy lub pola, i zauważymy, że z naprzeciwka nadjeżdża jakiś samochód, zmieńmy światła drogowe na światła mijania. Dzięki temu unikniemy oślepienia osoby, z którą będziemy się mijać.

Pozostałe światła samochodowe

Dodatkowo, samochód powinien być wyposażony w światła podświetlające tablicę rejestracyjną, światła pozycyjne, odblaskowe, awaryjne, przeciwmgłowe i w światło cofania. Od czasu do czasu warto sprawdzić, czy wszystkie światła w naszym samochodzie są sprawne. W przypadku, kiedy będziemy potrzebowali jakiejś żarówki lub wymiany konkretnego elementu, zajrzyjmy na Ucando.pl. W sklepie tym znajdziemy szeroki wybór różnych części samochodowych, w tym żarówek i reflektorów. Pamiętajmy, że sprawny pojazd to podstawa naszego bezpieczeństwa. Dlatego powinniśmy dbać o to, aby wszystkie elementy w samochodzie były w dobrym stanie. W przeciwnym wypadku zmniejszamy bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here