Nowoczesne kompresory śrubowe

Kompresory śrubowe to nowoczesne urządzenia, które przydadzą się w wielu firmach. Dobrą opcją jest postawienie na znane polskie marki, które zapewniają bardzo dobrą jakość i niezawodność. Czym cechuje się kompresor śrubowy? Gdzie jest używany? Jakie zalety ma to urządzenie?

Rozbudowane funkcje

Funkcjonalny kompresor śrubowy może być osadzony na zbiorniku, wolnostojący, czy też osadzony na zbiorniku z i wyposażony w stację uzdatniania powietrza. Co ciekawe, skorzystać można z wielu ulepszeń, jakimi są:

  • panel sterujący z wieloma funkcjami,
  • elektromagnetyczny wyrzutnik kondensatu (działający automatycznie),
  • zbiornik w ocynku,
  • Internet chmura.

Warto zauważyć, że dane modele różnią się miedzy sobą właściwościami – moc silnika, wydajność, ciśnienie maksymalne i wielkość zbiornika. Użytkownik, w zależności od oczekiwań, może skorzystać dodatkowo z wymiennika ciepła, falownika i separatora woda-olej.

Kompresory śrubowe

Kompresor śrubowy posiada główny element budowy, jakim jest moduł śrubowy. Czynnik ten warunkuje moc urządzenia i parametry wydajnościowe. Na uznanie zasługuje też fakt, że na rynku znajdziemy napędy pasowe lub bezpośrednie. Ważną zaletą jest to, że osiągane są różne klasy czystości powietrza, co z kolei wpływa na spore możliwości zastosowania. Klienci chętnie sięgają po sprężarki śrubowe osadzone na zbiornikach wraz ze stacją przygotowania powietrza. Dzięki temu urządzenie jest kompaktowe i nie zabiera wiele miejsca. Ponadto, nie musimy montować dodatkowych urządzeń w celu wytworzenia suchego i czystego powietrza.

Gdzie stosowane są sprężarki tego typu?

Sprężarka śrubowa jest na szeroką skalę stosowaną w przemyśle, rzemiośle, warsztatach różnego typu i w produkcji. Przydaje się tam, gdzie stosowane jest sprężone powietrze w dużych ilościach i w sposób nieprzerwany. Niezwykle ważne jest to, że modele śrubowe są przeznaczone do ciężkiej i długofalowej pracy. Użytkownik z łatwością zastosuje zasilanie kilku maszyn pneumatycznych i innych urządzeń jednocześnie. Na uznanie zasługuje cicha i wydajna praca, jak też utrzymanie stałego ciśnienia bez żadnej przerwy.

Zalety kompresorów śrubowych

Innowacyjne kompresory śrubowe odznaczają się niezawodnością i niskimi kosztami serwisowania. Nie dziwi  wiec fakt, że cieszą się sporym uznaniem zwłaszcza wśród średnich i dużych firm. Producenci posiadają w ofercie zaawansowane modele, których pracę można cały czas kontrolować. Plusem jest łatwość obsługi i możliwość zamówienia autoryzowanego serwisu, który podłączy i uruchomi sprzęt. Każde z tych urządzeń poddawane jest testom fabrycznym i bazuje na odpowiedniej dokumentacji, jaka potwierdza zachowanie bezpieczeństwa i dobrej jakości.

Kompresory śrubowe dają możliwość zachowania wydajnej pracy każdego dnia. Działają niezawodnie, natomiast producenci dają kilkuletnią gwarancję. Pamiętajmy o tym, aby systematycznie serwisować sprzęt, co pozwoli zachować płynną pracę bez zakłóceń i w dowolnej chwili skorzystać z gwarancji. Zaletą jest z pewnością  dobra jakość i wydajna praca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here