Oczyszczanie organizmu
fot. Pixabay.com

Oczyszczanie organizmu z zalegających w nim toksyn to proces, który powinniśmy wykonywać regularnie. Często go zaniedbujemy, a to nam nie pomaga zachować dobrego zdrowia. Tymczasem usuwanie nadmiaru nagromadzonych w naszym ciele metali ciężkich czy też resztek pozostałych po procesie metabolicznym jest podstawą do tego, żeby nasz organizm funkcjonował niczym dobrze naoliwiona maszyna.

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/oczyszczanie-organizmu-jak-skutecznie-pozbyc-sie-toksyn-z-ciala/

Skuteczne sposoby na oczyszczanie organizmu

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, oczyszczanie organizmu powinniśmy traktować jak powtarzalną rutynę. Zastosowanie tego zabiegu jednorazowo na niewiele nam się zda. Jeśli serio traktujemy temat naszego zdrowia i chcemy w dobrej kondycji dożyć długich lat, warto wziąć sobie do serca poniższe rady i zacząć oczyszczać organizm bardzo regularnie. Jeszcze lepiej jeśli temu procesowi towarzyszyć będzie zupełna zmiana nawyków żywieniowych oraz stosowanie diety, która będzie bogata w składniki odżywcze, witaminy i minerały.

Zanim rozpoczniemy nasz detoks, pamiętajcie o tym, że kilka dni przed powinniśmy dobrze przygotować do niego organizm. Po pierwsze rezygnujemy z alkoholu i papierosów. Po drugie nie pijemy kawy, nie jemy nabiału oraz innych produktów odzwierzęcego pochodzenia. Takie postępowanie usprawni proces oraz utrwali jego efekty.

Podstawą skutecznego oczyszczania organizmu jest oczywiście odpowiednia dieta. Jadłospis powinien być wówczas bogaty w produkty odżywcze oraz wodę mineralną niegazowaną. Pierwszego dnia detoksu jemy warzywa gotowane lub surowe oraz owoce. Możemy również pić świeżo wyciskane soki. Następnie wprowadzamy do jadłospisu sfermentowane produkty mleczne, kolejnego dnia kasze i ryż, a na końcu chude mięso drobiowe. Taki proces oczyszczania organizmu powinien trwać dwa tygodnie.

Aktywność fizyczna wesprze proces oczyszczania organizmu

Jak wiecie, nic nam w życiu nie przychodzi bez wysiłku. Także tego fizycznego. Nie inaczej jest w procesie oczyszczania organizmu. Aby był on naprawdę skuteczny, musi mu towarzyszyć aktywność fizyczna. Nie zmuszamy Was oczywiście do tego, aby pokonywać sprintem dziesiątki kilometrów. Jednak codzienne spacery, jeśli do tej pory nie uprawialiśmy intensywnie ćwiczeń fizycznych, powinny być podstawą. Natomiast dla osób, którym aktywność sportowa jest nieobca, rekomendujemy treningi cardio. To one najlepiej wspomogą proces detoksykacji i pomogą nam przy tym spalić tkankę tłuszczową.

Zobacz też: http://www.cristals.pl/czym-jest-dropshipping/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here