Odchudzanie - pić wodę gazowaną czy niegazowaną?

Na pierwszy rzut oka woda gazowana i niegazowana niczym się nie różnią. Wyglądają dokładnie tak samo i co ważne obie nie zawierają żadnych kalorii. Jednak dietetycy jasno mówią o tym, że w przypadku procesu odchudzania obie te wody różnią się od siebie.

Każda osoba, która chce zrzucić kilka zbędnych kilogramów decyduje się na przejście na wybraną przez siebie dietę. Każda dieta charakteryzuje się jednak jednym zaleceniem. Jest to ograniczenie spożycia cukrów prostych i większe spożywanie warzyw oraz produktów pełnoziarnistych. To jest oczywiste dla większości osób decydujących się na dietę. Jednak wiele z nich zapomina o tym jak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu w procesie odchudzania. Woda jest bowiem najważniejszym składnikiem każdej diety. Od niej bowiem uzależnione jest prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Nie można zatem mówić o zdrowej diecie bez spożywania odpowiedniej ilości wody.

Woda w naszym organizmie spełnia kilka ważnych czynników. Przede wszystkim odpowiedzialna jest za równowagę elektrolitową, utrzymanie ciepłoty ciała oraz właściwy przepływ składników odżywczych w organizmie. Co ważne woda jest także odpowiedzialna za skuteczne usuwanie wszelkich toksyn z naszego organizmu. Wszystko to jest niezwykle ważne właśnie w procesie odchudzania. Jest tak bowiem właśnie wtedy organizm pozyskuje energię z tkanki tłuszczowej. Tkanka tłuszczowa jak wiadomo w sposób znaczący kumuluje w sobie szkodliwe dla organizmu związku. Woda pomaga skutecznie się ich pozbyć. Oczywiście jasno trzeba sobie powiedzieć, że woda w żaden sposób sama nie sprawia, że człowiek chudnie. Woda po prostu sprzyja temu procesowi. Bez odpowiedniego nawodnienia organizmu proces usuwania tkanki tłuszczowej trwałby dużo dłużej.

Picie odpowiedniej ilości wody daje także dużo szybsze poczucie sytości. Zmniejszenie poczucia głodu sprawia, że człowiek dużo mniej podjada. Dlatego w procesie odchudzania nie można zapomnieć o tym, aby pić odpowiednie ilości wody między głównymi posiłkami. Na wstępnie wspomniano i wodzie gazowanej i niegazowanej. Wiele osób zastanawia się czy ma to jakieś znaczenie w procesie odchudzania. Woda gazowana a odchudzanie to przede wszystkim obecność dodatkowych bąbelków w wodzie. Jest to oczywiście obecność dwutlenku węgla. To co można powiedzieć o wodzie gazowanej to fakt, że lepiej gasi pragnienie oraz orzeźwia. Niestety trzeba jednak wiedzieć, że nie wszyscy powinni pić wodę gazowaną. Może ona bowiem drażnić śluzówki żołądka. Jeśli bowiem ktoś cierpi na różnego rodzaju dolegliwości żołądkowe to niestety, ale woda gazowane może te dolegliwości jeszcze zwiększyć. Np. może dość często występować zgaga. Dlatego też w procesie odchudzania dużo bardziej polecana jest woda niegazowana. Nie oznacza to jednak, że wody gazowanej nie można pić w ogóle. Oczywiście można tylko trzymać należy się kilku zasad. Wodę gazowaną można pić często, ale w małych ilościach. Dodatkowo wody gazowanej nie powinno się pić tuż przed treningiem oraz zaraz po treningu.

www.abczdrowia.com.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTabletki na odchudzanie
Następny artykułGarsonki na wesele

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here