Po jakie naturalne ozdoby do akwarium warto sięgnąć

Akwarium to niesamowity dodatek do każdego salonu, sypialni lub kuchni. Zachwyca zielenią roślin i kolorami egzotycznych rybek, koi nerwy za pomocą delikatnego falowania wody poruszanej przez system filtrujący, a także zachęca do tego, by zainteresować się wodnym życiem. Aby jeszcze bardziej je urozmaicić i sprawić, że nigdy się nie znudzi, warto ozdobić je dedykowanymi w tym celu dodatkami. Wśród nich najbardziej polecane są naturalne dodatki.

Dlaczego warto wybrać właśnie naturalne dodatki?

Naturalne dodatki do akwarium są polecane przede wszystkim za swój wygląd. Każdy z nich jest zupełnie unikatowy, czego nigdy nie możemy oczekiwać od produkowanych masowo dodatków z plastiku czy ceramiki. Dlatego też za pomocą wyjątkowych, naturalnych dodatków znacznie łatwiej jest stworzyć swoje niepowtarzalne akwarium.

Co równie ważne, wybierając naturalne dodatki, możemy mieć pewność, że doskonale zaaranżują się w konkretnej wielkości zbiornika. Czasami plastikowe lub ceramiczne modele są za duże albo za małe i nie możemy trafić na ich idealną, pośrednią wersję. Tymczasem naturalne kamienie czy korzenie występują we wszystkich wielkościach i kształtach, dzięki czemu każdy znajdzie swój idealny model.

Dodatkową cechą, która wpływa na to, że naturalne wyposażenie akwarium może być jednym z najciekawszych, jest jego zgodność ze współczesnymi trendami eko. Każdy, kto chciałby odwzorować prawdziwy biotop rybek, z pewnością powinien sięgnąć właśnie po nie.

Skałki o różnorodnej porowatości i barwie

Jednymi z pierwszych naturalnych ozdób, po jakie można sięgnąć, są naturalne skałki i kamienie, które zachwycają swoim wyglądem. Są lekko porowate, mogą mieć ciekawe kształty z wgłębieniami i załamaniami, co prowadzi do tego, iż każdy z nich prezentuje się unikatowo. Co więcej, na uwagę zasługują sobie ich barwy.

Możemy wybierać bowiem zarówno spośród ciepłych, jak i chłodnych tonów. Wśród tych pierwszych znajdują się między innymi kamienie takie jak Dinosaur Bone w brązowo-żółtych odcieniach, a nierównymi krawędziami, które przypominają górskie szczyty. Jego zaletą jest też możliwość mocowania na nim epifitów. Kolejnym przykładem może być Black Quartz Rock, czyli szara skała ze spękaniami i oryginalnym wyglądem.

Naturalne korzenie mangrowców

Kolejnym przykładem ciekawej ozdoby akwariowej są naturalne korzenie mangrowców, które można znaleźć pod adresem https://www.aquael.pl/produkty/akwarystyka/dekoracje/korzenie-naturalne/. Odznaczają się równie ciekawym wyglądem jak kamienie i mogą stanowić ich piękne uzupełnienie, które wspólnie stworzy ciekawą stylizację.

Ważną cechą naturalnych korzeni mangrowych jest ich wysoka odporność na działanie wody i piękne, głębokie kolory, które nie zmieniają się w czasie. Ze względu na to, iż są one twarde i mocne, mogą posłużyć do osadzania na nich mchu, które dodaje im jeszcze bardziej oryginalnego wyglądu. Co więcej, korzenie te z pewnością zachwycą cię swoimi niepowtarzalnymi formami i różnorodną wielkością, która pozwoli ozdobić zarówno małe, jak i duże akwaria.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here