pomadka do ust

Jeśli mamy problem z ustami ponieważ są spierzchnięte i piekące, pojawiają się małe ranki oraz łuszczący się naskórek… dodatkowo jeśli nasze usta nie mają pięknego czerwonego koloru, to znaczy że czas rozejrzeć się na pomadką ochronną. Codzienna pielęgnacja pomadką ochronną sprawi, że przede wszystkim nasze usta będą ładnie wyglądały. Usta to bardzo wrażliwy obszar ciała, który należy chronić zarówno przed słońcem jak i przed zimnem.

Usta są bardzo wrażliwe

Codzienna pielęgnacja ust pozwoli nam na dłuższe zachowanie ich młodego wyglądu. Warto wiedzieć jest, że na skutek lat i mimiki, skóra wokół ust oraz one same starzeją się bardzo szybko.

Co szkodzi ustom?

Ustom szkodzą: gorączka, wiatr, zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura. Mogą spowodować pierzchnięcie ust. Natomiast usta pozbawione nawilżenia stają się bardziej matowe, ich czerwona barwa zmienia się w bladoróżową, a naskórek zaczyna się łuszczyć i odrywać płatkami.

Pomadka – która najlepsza?

Abyśmy znaleźli odpowiednią pomadkę ochronną do ust będzie wymagało to przeanalizowania jej składu. Zawarte w niej komponenty powinny przyczynić się do zmniejszenia objawów, które zaobserwowałaś. Liczy się także długofalowe i skuteczne nawilżenie oraz przywrócenie sprawnej ochrony powierzchni naskórka przed czynnikami zewnętrznymi.

najlepsze matowe pomadki - ranking

Olej z nasion wiesiołka – odżywi twoje usta

Zawarte w nim nienasycone kwasy tłuszczowe linolowy i γ-linolenowy to naturalne, unikatowe i bardzo potrzebne w odbudowie i ochronie ust składniki. Ich działanie stymulujące odbudowę i nawilżenie naskórka powoduje szybkie ustąpienie objawów pierzchnięcia ust i daje im solidną, trwałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Składniki oleju z nasion wiesiołka przywracają jędrność komórek, uszczelniają płaszcz lipidowy, unieszkodliwiają toksyny i wolne rodniki.

Masło Shea – świetne na gojenie

Jako składnik ochronnych pomadek do ust powoduje przyspieszone gojenie małych ranek, dostarcza witamin A i E, łagodzi i neutralizuje uczucie pieczenia, swędzenia i nadwrażliwości. Dodatkowo, wygładza powierzchnię naskórka i buduje naturalną warstwę ochronną.

Ochrona przed słońcem

Usta pozbawione są melatoniny, więc ich powierzchnia narażona jest na działanie obecnych w świetle słonecznym promieni UVA i UVB. Nadmierna ekspozycja na te promieniowania przyspiesza proces starzenia się skóry. Warto więc jest pomyśleć o stosowaniu pomadki ochronnej do ust z zawartością filtrów ochronnych.

Dieta na piękne usta

W naszym menu powinny znaleźć się przede wszystkim zdrowe owoce i warzywa. Najbardziej zalecana jest marchewka, ponieważ ma dużo witaminy Am która sprzyja regeneracji naskórka i działa odmładzająco. Warto też zwrócić uwagę na składniki zawierające dużo witaminy E, czyli ryby i orzechy a także inne bakalie. Powinniśmy jeść też warzywa liściaste. Odmładzająco i regenerująco na naskórek działają także brokuły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here