Rozmowa kwalifikacyjna - w co się ubrać?

Strój podczas rozmowy kwalifikacyjnej odgrywa ważną rolę, to od niego zależy jakie jest nasze zaangażowanie w proces rekrutacyjny. Przede wszystkim ubranie powinno być czyste, wyprasowane i pachnące. Buty również. Powinnyśmy zrezygnować z żywych barw i kolorowych printów. Nasz strój powinien być utrzymany w stonowanych kolorach, takich jak biel, czerń, granat lub grafit. Nie należy też zakładać zbyt dużej ilości dodatków. Nadmiar świecidełek w skuteczny sposób oddala nas od elegancji. Warto zatem postawić na minimalizm i prostotę.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-sie-ubrac-na-rozmowe-kwalifikacyjna/

Czym kierować się podczas wyboru stroju na rozmowę kwalifikacyjną?

W przypadku rozmowy kwalifikacyjnej nasz wygląd również ma znaczenie, nie tylko nasze kompetencje i doświadczenie, tak jak myśli wiele Pań. Pamietajmy to wygląd rzuca się w oczy, jako pierwszy. Dlaczego to jest tak ważne? Ponieważ każdy pracownik danej firmy jest jej reprezentantem. Musi dobrze wypaść przed klientem.

Bardzo ważne jest żeby zawsze na rozmowę kwalifikacyjną się odpowiednio przygotować. Nie tylko pod kątem teoretycznym, ale też praktycznym. Kluczowy jest wybór stroju, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim mamy się prezentować elegancko i profesjonalnie. Ubrania, które nosimy na co dzień, odpadają. Jeżeli zależy nam na tym, żeby cały proces rekrutacyjny zakończył się powodzeniem, musimy zrobić dobre pierwsze wrażenie. Wtedy pójdzie już gładko.

Jak zatem ubrać się na rozmowę o pracę?

Na samym początku, musimy ustalić pewne rzeczy. Po pierwsze na jakie stanowisko aplikujemy. Druga kwestia to kultura firmy, w której chcemy zdobyć zatrudnienie. Jeżeli naszym marzeniem jest praca w światowej sławy korporacji, powinnyśmy założyć kostium, czyli eleganckie spodnie i żakiet. A pod spód białą koszulę. W takich miejscach dress code jest odgórnie ustalony, dlatego ważne żeby się do niego dopasować. Wtedy przyszły pracodawca wie, że jesteśmy zaangażowani. Z kolei, jeżeli ubiegamy się o stanowisko, które ma ścisły związek z kreatywnością, możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Możemy założyć spódnice i elegancką bluzkę. Taki strój też będzie stylowy.

Zobacz też: http://www.lafoto.pl/jakie-ubrania-nosic-zeby-wygladac-mlodziej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here