usypianie
fot. pixabay.com

Usypianie dziecka to jedno z największych wyzwań, z jakim musza zmierzyć się młodzi rodzice. Usypianiu często towarzyszy płacz i krzyki, co frustruje rodziców. Jak sobie z tym poradzić, aby delikatnie przygotować dziecko do odpoczynku? Dziś kilka wskazówek, dzięki którym usypianie stanie się miłym zakończeniem dnia dla maluszka i dla Was. 

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/jak-usypiac-niemowle/

Trudna sztuka usypiania

Wszyscy młodzi rodzice stykają się z podobnymi problemami i wyzwaniami. Usypianie dziecka to jedno z tych najtrudniejszych. Po całym dniu wyczerpującej opieki nad maluszkiem chcielibyśmy tez chwilę odpocząć. Niestety zamiast tego często czeka nas batalia z płaczącym dzieckiem i długie usypianie, go, które wprawia nas często w złość i frustrację. Nasze baterie po całym dniu są wyczerpanem, a cierpliwość nadwyrężona. Jest również skutek nieprzespanych nocek, przerywanych budzeniem się maluszka. Jak wybrnąć z tego zamkniętego koła?

Przede wszystkim wsłuchać się w potrzeby dziecka. Obserwuj jego aktywność w ciągu dnia, a szybko zauważysz, kiedy robi się zmęczone. Próba uśpienia dziecka, które jest wypoczęte i pełne energii do zabawy to jak walka z wiatrakami, umęczycie się i wy i dziecko. Dlatego warto delikatnie regulować aktywność dziecka w ciągu dnia. 

Rytuały kluczem do sukcesu

Najbardziej skuteczną metodą są codzienne rytuały, które wyznaczają dzieciom granice, dają im znać, że zbliża się pora spania. Przygotowują je do tego stopniowo wyciszając. Zarezerwujcie więc na nie czas o mniej więcej stałej porze. Zacznijcie wcześniej, zanim dziecko stanie się zmęczone. Będzie wówczas rozdrażnione i nie będzie w nim cierpliwości do współpracy. Lepiej przeprowadzić całą procedurę na spokojnie. Zacznijmy od odprężającej kąpieli. W przypadku najmniejszych dzieci nie powinna być ona zbyt długa, aby nie wysuszyć delikatnej skóry dziecka. Po kąpieli możemy delikatnie nasmarować dziecko oliwką lub emolientem, wykonując przy tym delikatny masaż. Gorąco polecamy masaż Shantala, który jest dedykowany najmłodszym i niezwykle kojący. Na koniec dajmy maluszkowi jeść. pamiętajmy, aby przez cały ten czas mówić do niego powoli, spokojnie, najlepiej szeptem. 

Przeczytaj też: http://www.cristals.pl/bol-w-okolicach-pepka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here