Spuszczanie paliwa — jaki sprzęt wybrać?

0
1096

Czynność, którą jest spuszczanie paliwa, wykonujemy w wielu przypadkach usterek lub chęci przepompowania jakiejś części benzyny do innego samochodu, np. gdy chcemy pomóc komuś, kogo auto stanęło na drodze. Bardzo często z tą czynnością mierzą się właściciele i pracownicy warsztatu, ponieważ usuwanie niektórych problemów wymaga opróżnienia baku. Żeby robić to skutecznie, każdy z tych ludzi potrzebuje odpowiedniego sprzętu. Takiego, który ułatwi i przyspieszy zadanie, żeby można było przejść do kolejnych obowiązków.

Na rynku znajdziemy wiele sprzętów służących do opróżniania samochodu z różnych płynów. Chodzi oczywiście o różne modele pompek. Jaką powinniśmy wybrać, żeby spełniała nasze potrzeby? Jeśli zależy nam na wygodzie i na czasie pracy, pompka do ściągania paliwa powinna być elektryczna. Dlaczego? Ponieważ wersje tego typu pracują szybciej i skuteczniej, a ponadto nie wymagają od nas nadmiernej pracy. Jedyne, co musimy zrobić, to włączyć pompkę i czekać, aż wykona swoje zadanie. Proste, prawda?

Co więcej, dobrej jakości pompa paliwa ma wydajność rzędu kilkunastu litrów na minutę. To znaczy, że potrafi opróżnić nawet pełny bak samochodu w kilka, może kilkanaście minut (w zależności od pojemności). To świetny czas, szczególnie dla warsztatów, które mają bardzo dużo klientów. Szybkie opróżnienie baku w takiej sytuacji pozwala również więcej zarobić, co jest bardzo dużą zaletą dla każdego przedsiębiorcy. Jednak również w przydomowych garażach szybsza praca jest jak najbardziej pożądana.

Na koniec warto wspomnieć, że na rynku trafimy na różne sprzęty. Elektryczna pompka do paliwa 12v i 24v to jeden z podstawowych wyborów. Na jaką się zdecydować? Tutaj wszystko zależy od naszych potrzeb i wydajności, jakiej oczekujemy. Jak łatwo się domyślić, mocniejsza pompka będzie pracowała lepiej niż słabsza. Dlatego w przypadku większych wymagań lepiej postawić na 24v. W domowych warunkach zazwyczaj wystarczy 12v (ale nie zawsze). Dlatego przyjrzymy się specyfikacji danej pompki, zanim ją kupimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here