Współczesna stylizacja brwi

Modelowanie brwi to nieodłączny element codziennego makijażu u wielu kobiet. Nawet jeżeli rezygnują one z używania szminki, wytuszowanych rzęs oraz podkreślonych różem konturów twarzy. Dlaczego? Zadbane brwi nadają moc kobiecemu spojrzeniu. Moda na brwi zmienia się co kilka lat, nigdy jednak nie odchodzi w zapomnienie. Makijaż tej części twarzy to nieodzowna część kobiecego wyglądu, dlatego warto zapoznać się z kilkoma technikami. Czym robić taki makijaż? Jakich kosmetyków w tym celu używać? Nasi eksperci podpowiadają!

Malowanie brwi – krok po kroku

Zadbane brwi są wizytówką każdego. Moda na niewyregulowaną monobrew odeszła już dawno w niepamięć i nic nie zapowiada, aby miało się to zmienić. Aby jednak móc otoczyć brwi właściwą opieką, należy posiadać kilka przydatnych w tym celu gadżetów. Oto one:

  • Pędzel do brwi – to niezbędnik, którego nie może zabraknąć w naszej kosmetyczce. Warto zaopatrzyć się w taki, którego twarde włosie pomoże nam rozprowadzić kosmetyk nawet w najbardziej problematyczne zakamarki brwi. Szczególnie poleca się stosowanie pędzli skośnych.
  • Farbka do brwi – innowacyjny produkt, który wyparł metodę używaną przez nasze mamy i babcie – podkreślanie brwi tuszem do rzęs. Mniej inwazyjna niż kredka, a zarazem łatwiejsza w codziennym stosowaniu. Polecana zwłaszcza osobom początkującym. W tym przypadku sprawdza się m.in. BrowXenna.
  • Kredka do brwi – niezawodna od kilkudziesięciu lat metoda nadania brwiom pożądanego kształtu i odcienia. Jej użycie wymaga jednak wprawy.
  • Pęseta – to jedno z najstarszych akcesoriów do upiększania twarzy. Wynaleziona już w starożytności, niezawodnie po dziś dzień pomaga nam pozbyć się nadmiaru włosków z twarzy, ale nie tylko! Dzięki niej możemy również nadać brwiom pożądanego kształtu.

Stylizacja – jak nadać brwiom blasku?

Ten etap daje najwięcej. Dawniej wzmacnianie koloru włosków ograniczało się jedynie do stosowania henny. Obecnie można dokonać tego za pomocą makijażu permanentnego lub za pomocą farby do brwi. Druga z metod staje się coraz bardziej popularna. Jej ogromną zaletą jest przede wszystkim to, że jest ona zupełnie bezbolesna i nie wywołuje nieprzyjemnych podrażnień. Absolutnym hitem wśród kosmetyków tego typu jest BrowXenna farba do brwi, która idealnie dopasowuje się do koloru karnacji, a przy tym utrzymuje się co najmniej do kilku tygodni!

Jak poprawnie wyregulować łuk brwiowy?

Samo posiadanie pęsety w kosmetyczce nam nie wystarczy. Aby efekt samodzielnej regulacji brwi przyniósł nam oczekiwane efekty, należy również posiadać pewną wiedzę. Jak więc tego dokonać? Poniżej znajdziesz krótką instrukcję:

  1. Zaznacz początek i koniec brwi
  2. Zaznacz dolną linię – w tym celu możesz użyć kredki
  3. Wyrwij włoski znajdujące się poza wyznaczony obszarem
  4. Wymodeluj łuk brwiowy – wyznacz miejsce wygięcia łuku za pomocą przyłożonej do nosa pęsety, która przebiega przez środek źrenicy. Zaznacz punkt kredką i usuń znajdujące się poniżej włoski.

Dobór kosmetyków – postaw na jakość!

Po przeczytaniu tego poradnika, teoria właściwie przeprowadzonej stylizacji nie powinna być Ci już obca. Teraz czas na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Pamiętaj również, że bardzo ważnym elementem każdego z takich zabiegów jest jakość kosmetyków, jakich używamy. Tylko sprawdzone produkty mogą sprawić, ze efekt będzie zadowalający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here