tanie prezenty

Kiedy grudzień przychodzi wielkimi krokami wiele ludzi zaczyna wpadać w zakupowe szaleństwo. Zastanawiają się co kupić bliskim i znajomym na Boże Narodzenie. Jak poradzić sobie z zakupami na ten piękny czas? Kiedy zaczniemy planować zakupy wcześniej, jesteśmy w stanie to dobrze zaplanować i nie wydać przy tym dużej kwoty.  Doskonałym rozwiązaniem w tym wypadku jest zakup tanich prezentów. Jak rozpocząć zakupy?

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/tanie-prezenty-swiateczne/

Tanie prezenty to idealne rozwiązanie dla każdego

To, że wolisz kupić tańszy prezent dla bliskich czy znajomych wcale źle o Tobie nie świadczy. Wcale nie oznacza to, że nie chcesz wydawać na nich swoich pieniędzy. Prezenty świąteczne to przecież nie wyścig, chęć pokazania wszystkim, że jesteśmy w stanie kupować najdroższe prezenty nie jest dobrym rozwiązaniem. W wielu przypadkach możemy wprawić kogoś, kto kupił nam skromny prezent, w zakłopotanie. To nie o to chodzi w ten piękny świąteczny czas. Prezenty najlepiej jakby były drobne i symboliczne. Jest to dobre rozwiązanie również dla dzieci. Kiedy przyzwyczaimy dzieci do drogich gadżetów na święta, w końcu dojdzie do tego, że nie będą one cieszyły się świętami jako rodzinnym czasem, tylko świętami jako drogimi prezentami. A przecież nie o to chodzi, prawda? 

Co wybrać, a czego omijać? 

Prezenty powinniśmy dostosowywać pod relacje w jakich jesteśmy z daną osobą. Jeśli żyjemy z kimś w bardzo bliskiej relacji obrażamy tę osobę większym prezentem niż koleżankę z pracy. Prezentem pokazujemy to, co do danej osoby odczuwamy i jaki mamy do niej stosunek. Zasady savoir-vivre są więc niezastąpione, aby uniknąć przykrych sytuacji. Na co więc zwrócić uwagę podczas wyboru prezentów?

Przede wszystkim na relację, w jakiej jesteśmy z osobą, którą chcemy obdarować. Płeć oraz wiek, w jakim jest. Moment życiowy, w którym jest osoba, której kupujemy prezent. Jeśli jest to np. przyszła mama idealny będzie dla niej prezent przypominający jej ten okres życia. Ważne jest też to, aby zwrócić uwagę na hobby i zainteresowania, osoby dla której wybieramy prezent. W tym wypadku unikniemy nietrafionych prezentów. 

Włóż serce w zakupiony prezent

Aby prezent, który wręczasz wyglądał niesamowicie postaraj się, aby jego opakowanie było niepowtarzalne. W ten sposób nawet tańszy prezent będzie prezentował się pięknie. Poza tym z pewnością pięknie udekorowany prezent sprawi, że nasi bliscy poczują się docenieni. Co zrobić, aby nasz podarunek prezentował się z gracją? Przede wszystkim: 

Zrezygnuj z gotowych torebek do pakowania prezentów, do tego użyj kolorowego papieru. Aby prezent był jeszcze bardziej wyjątkowe możemy je spersonifikować. Polega to na tym, że dodamy coś całkowicie od siebie. 

Ustal granice wydatków

Ważną kwestią będzie ustalenie wydatków, jakie chcemy przeznaczyć na kupno upominków. Dobrze będzie ustalić sobie kwotę: np.30 zł i trzymać się jej. W ten sposób nasz prezent będzie niedrogi, nie będziemy wybierać go godzinami i dodatkowo zaoszczędzimy.  

Tani nie znaczy gorszy 

Pamiętajmy, że w święta liczy się gest oraz to, że w ten wyjątkowy czas wszyscy jesteśmy razem. Drogi prezenty wcale nie sprawią bliskim szczęścia.  Najlepszym prezentem jaki możemy dać drugiemu człowiekowi jest dobro i chwila spędzona w rodzinnym gronie z tymi, których kochamy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here