Szampon micelarny - działanie

Szampon micelarny to nowość na rynku, która słynie ze swojej skuteczności. Taki rodzaj szamponu świetnie oczyszcza włosy, a jednocześnie nie wysusza kosmyków, ani skóry głowy. Szampony micelarne są polecane wszystkim osobom, a w szczególności tym, które są alergikami i mają dość wrażliwy skalp.

Co wyróżnia szampon micelarny na tle tradycyjnych wersji?

W stosunku do tradycyjnych szamponów, szampony micelarne mają zdecydowanie inne działanie. Ich główną substancją myjącą są micele, które niesamowicie skutecznie przyciągają do siebie wodę oraz tłuszcze. W ten oto sposób wszelkie zabrudzenia są usunięte z powierzchni skóry głowy, jak i kosmyków.

Zwykły szampon również jest w stanie w skuteczny sposób usunąć brud i łój z naszej głowy, jednak jego działanie jest mocniejsze oraz głębsze. A nie jest to do końca dobre dla naszych włosów, ponieważ wtedy dochodzi do otwarcia ich łusek i osłabienia. Szampony, które tak dogłębnie oczyszczają powinno się stosować wyłącznie przed zabiegami regeneracyjnymi, wtedy substancję aktywne znajdujące się w masce lub ampułce lepiej działają.

Przeczytaj też: http://tuts.pl/sol-w-kosmetykach-jakie-ma-dzialanie/

Kończąc to podsumowanie warto zapamiętać, że szampon micelarny jest delikatny, ale dokładnie oczyszcza naszą czuprynę. Nie jest również w stanie pozbyć się silikonów oraz cząsteczek metali z powierzchni naszych włosów i skóry głowy. Za to może być stosowny podczas codziennej pielęgnacji. Z całą pewnością nie przyczyni się do pojawienia się podrażnienia, czy przesuszenia. Z kolei tradycyjny szampon, można stosować sporadycznie. Jego działanie jest odwrotne do działania szamponu micelarnego. Warto pamiętać, żeby zawsze po jego zastosowaniu zabezpieczyć kosmyki ulubioną odżywką do włosów.

Szampon micelarny – kto powinien z niego korzystać?

W szampon micelarny powinny się zaopatrzyć przede wszystkim osoby, które posiadają wrażliwą i skłonną do podrażnień skórę głowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu będą mogły się cieszyć codzienną świeżością swoich włosów, bez problemów.

Szampon micelarny sprawia, że włosy stają się znacznie bardziej elastyczne i łatwiej można je ułożyć. Warto wiedzieć, że długotrwałe stosowanie szamponu micelarnego poprawia kondycję włosów. Z biegiem czasu stają się bardziej błyszczące, sypkie i gładkie w dotyku.

Źródło: https://www.wpolskejedziemy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here