Wybieramy krzesła kuchenne – 3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Asortyment krzeseł kuchennych jest obecnie bardzo duży. Znalezienie idealnych modeli do kuchni może wydawać się bardzo proste, ale w rzeczywistości może nastręczać sporo problemów. Oto 3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze krzeseł kuchennych!

Nawet w tej małej kuchni można zmieścić kącik jadalniany z krzesłami. Wprawdzie nie zawsze mamy wtedy przestrzeń do ustawienia tradycyjnego stołu, ale zamiast niego można skorzystać z innych propozycji – z blatu roboczego czy też ze stołu składanego zamontowanego przy ścianie.

Zatem, jakie krzesła do kuchni warto wybrać, aby komfortowo jeść śniadania, obiady i kolacje? Zachęcamy do sprawdzenia naszych propozycji!

  1. Rodzaj krzeseł kuchennych

W sklepach dostępne są różne rodzaje krzeseł kuchennych, które możemy podzielić na następujące:

  • standardowe krzesła – z podłokietnikami albo bez nich
  • taborety – krzesła bez oparcia
  • hokery – wysokie krzesła

Każde z tych krzeseł ma nieco inną konstrukcję, co wpływa również na jego zastosowanie. Standardowe krzesła najlepiej sprawdzą się wtedy, gdy w kuchni planujemy ustawić zwykły stół. Aby bez problemu wsunąć je pod jego blat, warto zwrócić uwagę na wysokość podłokietników albo wybrać modele bez nich.

Taborety to dobry wybór do małych przestrzeni, gdy nie możemy zastosować zwykłych krzeseł kuchennych. Można łatwo umieścić je pod stołem, a także niektóre modele są łatwe w sztaplowaniu, czyli układaniu jeden na drugim.

Z kolei hokery to krzesła do kuchni z blatem roboczym służącym również jako przestrzeń do serwowania i jedzenia posiłków. Ze względu na swoją wysokość doskonale komponują się z blatami. Mają także praktyczne podpórki na stopy, mogą być obrotowe, z regulacją wysokości. Mogą mieć też oparcia dla większego komfortu.

  1. Gabaryty krzeseł kuchennych

Mają szczególne znaczenie wtedy, gdy nie mamy do dyspozycji zbyt dużej przestrzeni. W małych kuchniach, gdzie liczy się każdy centymetr, trzeba wybrać takie krzesła, które nie będą przeszkadzały w codziennych obowiązkach.

W tym przypadku dobrze sprawdzają się standardowe krzesła bez podłokietników, a także kompaktowe taborety i hokery do blatów kuchennych.

W sklepach można kupić też składane krzesła do kuchni, które sprawdzą się wtedy, gdy chcemy szybko uzyskać więcej miejsca.

  1. Estetyka i materiały krzeseł kuchennych

Kiedyś w sprzedaży można było znaleźć głównie krzesła drewniane. Teraz do dyspozycji mamy także modele z innych materiałów, na przykład z tworzyw sztucznych czy z metalu.

Krzesła dobieramy w zależności od stylistyki kuchni, na przykład do tej industrialnej czy skandynawskiej możemy wybrać modele z metalu, a do tej ultra nowoczesnej te z tworzyw, na przykład przejrzystego poliwęglanu. Uniwersalny wybór to krzesła z drewna, którym można nadać zarówno bardziej tradycyjny, jak i nowoczesny wygląd.

Zastosowane materiały wiążą się również z estetyką krzeseł kuchennych. Wybór jest ogromny i można bez problemu dobrać je do każdego stylu aranżacji wnętrz. Wiele ciekawych inspiracji można znaleźć obecnie również przez internet!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here