Zdejmowanie hybryd

Hybrydy to jeden ze zdrowszych, a przy tym bardziej atrakcyjnych sposobów zdobienia paznokci przy jednoczesnym ich wzmacnianiu. Przy całkowitej zmianie koncepcji kolorystycznej paznokci należy jednak zdjąć je w sposób profesjonalny, z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków, aby pozostawić miejsce na nowy lakier. Jak to zrobić skutecznie i bez niszczenia paznokcia?

Dlaczego ściąganie hybryd jest takie ważne?

Skład lakieru hybrydowego jest odmienny niż zwykłego lakieru do manicure. To dużo trwalszy produkt, utwardzany w lampie UV. Zapewnia on nie tylko bardzo dokładne krycie, ale również wzmacnia płytkę paznokcia, zapobiegając jego pękaniu i rozdwajaniu. Nade wszystko jednak hybrydy są cenione z uwagi na swoją trwałość – nie odpryskują przez 2-3 tygodnie. Z tego względu nie da się zdjąć hybrydy zwykłym zmywaczem. Zdejmowanie hybrydy w salonie może odbywać się przy pomocy specjalnych płynów lub frezarki. Frezarka to sposób nieco bardziej dokładny, ale czasochłonny. Przy pomocy płynu do usuwania hybryd oraz niewielkich skrawków specjalnej folii w ciągu kilku minut można zmiękczyć lakier na tyle, by bez trudu go usunąć. Zaleca się, aby odsłonić naturalną płytkę paznokcia raz na 2-3 nałożenia hybrydy, aby mogła ona pooddychać. W tym czasie warto odżywiać paznokcie, by je wzmocnić. Na ściągnięcie hybrydy nie trzeba umawiać się do salonu – tę usługę kosmetyczki wykonują zwykle standardowo jedynie przy zmianie stylizacji. Można to z powodzeniem zrobić samodzielnie w domu, przy użyciu odpowiednich kosmetyków lub frezarki.

Jak ściągnąć hybrydę krok po kroku?

Jeśli masz frezarkę, możesz użyć odpowiedniej stożkowej końcówki i przy jej pomocy bardzo delikatnie zdrapywać lakier od skórek aż po koniuszki paznokcia. Nie należy przy tym mocno dociskać frezu, aby nie uszkodzić płytki. Jeśli nie masz wprawy, kup płyn do ściągania hybryd oraz specjalną folię. Przyda się też pilnik o gradacji 180 oraz bloczek polerski. Najpierw nasącz wacik bezpyłowy płynem, przyłóż go do płytki paznokcia i ciasno owiń kawałkiem folii. Po około 10 minutach zdejmij „opatrunki”i ewentualne niezmyte pozostałości ściągnij delikatnie pilnikiem. Na koniec wypoleruj paznokcie bloczkiem polerskim i wmasuj oliwkę w skórki, a paznokciom nadał ładnego kształtu – szczególnie gdy planujesz przez pewien czas nie nosić hybryd. Hybrid remover najlepiej kupić w dobrze zaopatrzonym sklepie, takim jak Cuccio, mającym bardzo duży asortyment skupiony wokół stylizacji i pielęgnacji paznokci. Wtedy masz pewność, że wybierasz spośród najlepszych z najlepszych produktów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here