Cellulit powszechnie jest określany również jako pomarańczowa skórka. Jest to typowo kobieca przypadłość, z którą boryka się większość kobiet niezależnie od wagi, czy wieku. Najbardziej problematyczne obszary na ciele kobiety, których dotyka cellulit to uda i pośladki. Pomimo, iż są skuteczne sposoby, za pomocą których można walczyć z tą przypadłością, to jednak zdecydowanie lepiej będzie postępować tak, aby ten się nie pojawił. Co zatem należy robić ?

UNIKAĆ ZBYT OBCISŁYCH SPODNI

-oczywiście nikt nie mówi, aby zupełnie z nich zrezygnować, lecz codzienne noszenie takiego ubrania z pewnością nie sprzyja zdrowiu ani urodzie. Takie spodnie ograniczają bowiem skuteczny przepływ krwi, co za tym idzie w sposób pośredni przyczyniają się do powstawania cellulitu. Podobnie sprawa wygląda w przypadku zbyt obcisłych legginsów, czy rajstop.

NADMIAR SŁOŃCA

-przebywanie na słońcu ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Trudno się dziwić, ponieważ ma ono uzasadnione zalety, ale i wady. Skóra narażona na promieniowanie słoneczne staje się mniej jędrna, elastyczna, a co za tym idzie bardziej podatna na powstawanie cellulitu.

ODCHUDZANIE I TYCIE

-nie od dziś wiadomo, iż zmiana wagi, szczególnie gwałtowna nie wpływa pozytywnie na skórę. Szczególnie odchudzanie zazwyczaj prowadzi do utraty jędrności

ZA MAŁO WODY

-w tym przypadku ważne jest, aby zapewniać skórze odpowiednie nawodnienie i nawilżenie, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Sucha skóra jest mniej elastyczna i jędrna, tym samym bardziej podatna na cellulit.

SIEDZENIE

-siedzący tryb życia ma negatywy wpływ na cały organizm. Jednak brak ruchu i utrudniony przepływ krwi w miejscach podatnych na powstawanie cellulitu niestety ma zazwyczaj opłakane skutki.

JEDZENIE

-Już nawet nie chodzi o nadmiar kalorii, ale przede wszystkim o jakość jedzenie. Produkty wysoko przetworzone, o wysokiej zawartości cukru i soli mają bardzo negatywny wpływ na skórę. Jest ona bardziej narażona na pomarańczową skórkę.

Pomimo, iż wiele kobiet ma skłonności do powstawania cellulitu, to jednak stosowanie się do podstawowych zasad i prowadzenie zdrowego stylu życia może być bardzo pomocne.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułSkuteczne antydepresanty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here