Czy o jakości kosmetyku zawsze świadczy jego cena? Jak wybrać tanio i dobrze?

0
2126

Przyzwyczailiśmy się do myślenia, że jeśli coś jest drogie, to musi być dobre, a jeśli jest tanie, to jego jakość jest co najmniej dyskusyjna. Cóż, nie zawsze musi tak być. Zwłaszcza jeśli chodzi o kosmetyki. Nie musimy sięgać po te z najwyższej półki cenowej, żeby być zadowolonymi z działania i trwałości. Wszystko polega na znalezieniu złotego środka.

Tanio i dobrze?

Rozstrzał cenowy na półkach w drogeriach jest olbrzymi. Cienie do powiek można kupić równie dobrze za kilka, jak i kilkaset złotych. Podobnie szminki, kredki, tusze czy nawet kremy. Kupowanie tych z najwyższej półki cenowej ma swoich zwolenników i przeciwników. Pierwsi wskazują na lepszą jakość, a drudzy, że nie każdego stać na cenowe szaleństwo oraz że naprawdę można je kupić taniej.

Tajemnica tkwi w znalezieniu najlepszego punktu, czyli odnalezienia takiego kosmetyku, którego jakość będzie idealna i zadowalająca, a jednocześnie cena nie będzie przerażać. To możliwe, trzeba jednak trochę poszperać.

Co świadczy o jakości kosmetyku

Na jakość kosmetyku przekłada się bardzo wiele czynników. Przede wszystkim jest ona rozumiana jako trwałość – nic dziwnego, przecież tego od nich oczekujemy. W tym wypadku należy to po prostu sprawdzić. Kolejnym elementem jest jego działanie – kosmetyk dobrej jakości to taki, który jest wyspecjalizowany, to znaczy ma jedno lub dwa zadania i świetnie je spełnia. Dla przykładu: L’Oréal tusz Volume Million Lashes występuje w kilku odsłonach. Każda z nich ma inne zadanie (wydłużenie, podkręcenie, pogrubienie rzęs), byś mogła wybrać idealną opcję dla siebie.

Ponadto kosmetyk powinien dodatkowo także pielęgnować. Zazwyczaj producenci o tym nie pamiętają, ale zastosowanie składników o działaniu odżywczym czy wzmacniającym w specyfikach do makijażu niezwykle podnosi wartość produktu. L’Oréal tusz Volume Million Lashes zawiera na przykład składniki wzmacniające rzęsy (ceramidy, witaminy), więc nie tylko zdobi, lecz także wzmacnia i pielęgnuje.

Jak wybrać kosmetyk dobrej jakości

Przede wszystkim zaufaj znanym markom. Na pewno miałaś do czynienia już z wieloma i wiesz, którym można zaufać, a którym nie. Wybranie kosmetyku najlepszej jakości warto rozpocząć od sprawdzenia kilku ofert najbardziej znanych marek na świecie. Zwróć także uwagę na to, że część z nich specjalizuje się w kosmetykach jednego rodzaju, na przykład produkuje tylko kolorówkę lub akcesoria do malowania oczu, a szminek już mniej i tym się zasugeruj.

Ponadto zaufaj opiniom. Sprawdzaj je w Internecie, zarówno na stronie producenta, jak i na forach czy portalach specjalizujących się ocenianiem kosmetyków. Zaufaj także specjalistom – wielu wizażystów prowadzi swoje kanały bądź blogi, w których profesjonalnie ocenia kosmetyki. I bardzo pozytywnie wypowiadają się nie tylko o tych z najwyższej półki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here