Hibiskus – korzystny wpływ na zdrowie i urodę

0
621

Hibiskus, znany także pod nazwą malwa sudańska czy róża chińska, jest wyjątkową rośliną. Dzięki swoim niepowtarzalnym kwiatom często jest wykorzystywana w celach ozdobnych. Jednak warto wiedzieć, że oprócz pięknego wyglądu posiada również bardzo korzystny wpływ na zdrowie, dlatego napary przygotowane z jej suszonych kwiatów cieszą się uznaniem na całym świecie.

Malwa sudańska

Malwa sudańska pochodzi z terenów Azji oraz północnej Afryki, jednak obecnie można ją spotkać niemalże w każdym zakątku świata. Jej piękne kwiaty często zdobią ogrody, parki, ale także wnętrza domów, ponieważ dzięki swoim możliwościom adaptacyjnym jej odmiana doniczkowa cieszy się dużą popularnością.

W wielu krajach suszone liście hibiskusa wykorzystuje się do sporządzana naparów, które wyróżniają się charakterystycznym, lekko kwaskowatym aromatem i intensywnym, różowym kolorem. W zależności od własnych upodobań taki napój można przygotować zarówno na zimno, jak i na ciepło, zachowując wszystkie jego cenne właściwości.

Hibiskus właściwości prozdrowotne

Napary przygotowywane na bazie suszonych kwiatów hibiskusa cenione są na całym świecie nie tylko ze względu na swój charakterystyczny smak, ale przede wszystkim na wiele właściwości prozdrowotnych. Jego najpopularniejsze działanie z całą pewnością polega na wsparciu organizmu w walce z infekcjami.

Warto wiedzieć, że regularne spożywanie naparów z malwy sudańskiej przynosi jednak o wiele więcej korzyści dla funkcjonowania organizmu. Pomaga w obniżeniu ciśnienia, a także wzmacnia kompleksowo układ krążenia. Dzięki wysokiej zawartości witaminy C pozytywnie wpływa na odporność, dodatkowo pomaga oczyści organizm i zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się wody.

Hibiskus właściwości wpływające na urodę

Hibiskus poza bardzo korzystnym wpływem na zdrowie wykazuje się również wpływem na urodę, dlatego coraz częściej stosuje się go w kosmetologii. Bardzo znane są jego właściwości odmładzające. Wpływa na jędrność skóry, a dzięki zawartości dużej ilości przeciwutleniaczy i witaminy C pomaga chronić ją przed wolnymi rodnikami.

Właściwości hibiskusa są również wykorzystywane między innymi w pielęgnacji włosów. Bardzo korzystnie wpływa na stan ich nawilżenia, a także wzmacnia ich strukturę i pozwala na ich skuteczne oczyszczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here