In vitro

Każda para niezależnie czy będąca w związku małżeńskim czy tylko w związku partnerskim, w pewnym okresie swojego życia zaczyna myśleć nad powiększeniem rodziny. Wtedy zaczyna się planowanie ciąży i dążenie do zapłodnienia metodą naturalną.
Po pewnym okresie (zazwyczaj przyjmuje się okres jednego roku) jak metody naturalne nie przynoszą efektów, wtedy pary decydują się na in vitro. Co to jest in vitro? To proces podczas, którego dochodzi do ręcznego zapłodnienia na płytce w klinice, zapłodniony embrion jest umieszczany w macicy matki. Oczywiście komórka jajowa i plemnik są pobierane od rodziców. Czasami jest to jedyna opcja na zapłodnienie, dzięki czemu rodzice mają szansę na maleństwo. Jest to zabieg płatny i nie wszyscy się na to decydują. Ponadto może być również nieskuteczny.
Co jak metoda in vitro również nie skutkuje i kobieta nie jest w stanie donosić ciąży? Można się zdecydować na pomoc Surogatki, jest to tak zwana zastępcza matka, której za pomocą in vitro zostaje przekazana zapłodniona komórka jajowa kobiety. U nas jest to jednak bardzo rzadko stosowane, z powodu kosmicznych sum jakie trzeba zapłacić, ponadto zastępcza matka w każdej chwili może się rozmyślić.
W takim wypadku pozostaje jedynie opcja adopcji. W takim przypadku rodzice muszą się uzbroić w duża dozę cierpliwości, ponieważ jest to proces bardzo długotrwały. Biura adopcyjne muszą sprawdzić środowisko do którego ma trafić dziecko. Ponadto procedura papierkowa jest długa i czasochłonna. Jednak mimo wszystko jest to poświęcenie, które warto ponieść.

www.zwiazekidealny.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo to jest gif?
Następny artykułŚwiat przypraw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here