Lifting nićmi szyty

Dbanie o sylwetkę jest teraz bardzo modne. Wiele osób nabywa karnety na siłownie, chcąc się odchudzić, wymodelować ciało czy po prostu zadbać o kondycję. O ile żmudne ćwiczenia faktycznie wymodelują ciało, o tyle dbanie o owal twarzy nie jest już takie proste. Po odchudzaniu skóra na twarzy czy piersiach może zwiotczeć, stracić jędrność. Tam, gdzie nie pomoże makijaż, pomóc mogą eksperci medycyny estetycznej i ich niezawodny sposób.

Nici liftingujące

Nici są sposobem na mało inwazyjny zabieg nie tylko twarzy, lecz także biustu. To jednak metoda dla osób niebojących się igieł, ponieważ odbywa się za pomocą niewielkich nakłuć, za pomocą których nici zostają wprowadzane w skórę.

Jak działają nici liftingujące?

Zapytaliśmy ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki o to, jak właściwie działają nici liftingujące. Wskazują, że opierają się głównie na mechanicznym podciąganiu tkanek. Coraz częściej nici liftingujące wzbogacane są o składniki, pobudzające procesy regeneracji w skórze, ujędrniając i napinając tkankę. Nici zostają wprowadzone pod skórę, która zostaje wymodelowana zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami i oczekiwaniami pacjenta. Dzięki stożkom lub haczykom zakotwiczają się głęboko w tkance, co daje efekt napięcia i pozwala walczyć z wiotkością skóry.

Lifting twarzy nićmi Aptos

Ten rodzaj nici nie tylko liftinguje, lecz także rewitalizuje tkanki. Nici wykonane są z kwasu polimlekowego i kaprolaktamu, które przyczyniają się do ich silnych właściwości stymulacyjnych. Mają zróżnicowaną budowę, kształt oraz wielokierunkowe ułożenie haczyków, dzięki czemu są niezwykle skuteczne. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i trwa od kilkudziesięciu minut do godziny. Pierwsze efekty można zaobserwować tuż po zabiegu, ale efekt finalny będzie widoczny po około 3-6 miesiącach. Rezultaty utrzymują się przez ok. dwa lata, czyli do wchłonięcia się nici.

Nici liftingujące Happy Lift

Happy Lift jest jedną z metod liftingu twarzy i szyi, pozwalającą na uzyskanie efektów przypominających rezultat po liftingu chirurgicznym, ale z uwagi na niską inwazyjność, jest bezpieczniejsza i nie pozostawia blizn. Efekty zabiegu przy pomocy tych nici są zauważalne niemal natychmiast po zabiegu i utrzymują się bardzo długo – nawet do 5-6 lat. Nici rozpuszczają się w organizmie już po kilkunastu miesiącach, ale efekty trwają znacznie dłużej, czyniąc je jednymi z najchętniej wybieranych przez pacjentów. Przy ich pomocy nie tylko uzyskamy efekt liftingu twarzy, lecz także można dokonać korekcji rysów twarzy.

Nici liftingujące PDO

W przeciwieństwie do innych nici, PDO nie posiadają stożków ani haczyków podnoszących tkanki. Za ich pomocą można osiągnąć wyraźny efekt liftingu twarzy, poprawę jędrności i sprężystości skóry, wygładzenie zmarszczek i ogólny efekt odmłodzonej skóry. Efekty widoczne są niemal natychmiast po zabiegu. Po około dwóch tygodniach rozpoczyna się proces syntezy kolagenu i elastyny, który trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie – do 240 dni. Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj około dwóch lat.

Zabieg liftingujący Silhouette – Soft

Nici wykonane są z  kwasu glikolowego i polimlekowego. Eksperci zalecają zabieg osobom o ogólnym dobrym stanie zdrowia i odpowiedniej grubości skóry. Nici to bezpieczny zabieg korekcji zwiotczenia skóry oraz redukcja pierwszych oznak starzenia. Nici Silhouette – Soft  zostały zatwierdzone przez FDA i posiadają certyfikat CE. Są całkowicie bioabsorbowalne i biokompatybilne, ale alergicy oraz osoby ze skłonnością do uczuleń powinny zrezygnować z tego zabiegu.

Jak widać, wybór nici liftingujących na rynku jest bardzo duży, w wyborze odpowiednich mogą pomóc eksperci Kliniki Miracki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here