Zarobki piłkarzy

Piłka nożna jest w Polsce i na całym świecie bardzo popularnym sportem, który ogląda miliony ludzi. Sport ten dostarcza do klubowych kas grube miliony złotych i generuje niesamowity obrót pieniędzmi. W Europie, czyli na naszym kontynencie, jest to zdecydowanie najbardziej popularny sport i żaden inny nie może się z piłką równać. Polska reprezentacja od kilka lat prezentuje się naprawdę bardzo dobrze i nie mamy się zupełnie czego wstydzić. Zajmujemy 20 miejsce na świecie, ale jakieś 2 lata temu na krótki moment byliśmy nawet na 5 miejscu. To pokazywało, że zrobiliśmy ogromny progres na przestrzeni 10 lat, gdzie byliśmy nazywani chłopcami do bicia przez mocniejsze kadry.

Na naszym kontynencie futbol jest najpopularniejszym sportem i dzięki temu zarobki w tej dziedzinie są niesamowicie wysokie. Często zastanawiałem się ze znajomymi ile zarabiają piłkarze i gdy sprawdziliśmy te dane w internecie, to nie mogliśmy w to wprost uwierzyć. Okazuje się, że nasz najlepszy napastnik Robert Lewandowski, zarabia kwoty w wysokości kilkudziesięciu milionów dolarów rocznie. Jego dzienna stawka jest dużo wyższa, niż cały rok pracy u przeciętnego Kowalskiego. To pokazuje po raz kolejny jakim zainteresowaniem cieszy się ten sport i jak wielu ludzi chce go oglądać. Nie byłoby przecież w tym sporcie takich pieniędzy, gdy nie był to opłacalny biznes.

Sponsorzy i właściciele kupujący klub kalkulują sobie, że pomimo wydawania ogromnych pieniędzy na piłkarzy, większość pieniędzy zwróci im się z biletów w dniu meczowego, oraz z kateringu na stadionie. Wielki przychód jest także dostarczany do kasy klubowej z różnego rodzaju sklepów, które sprzedają koszulki i inne gadżety. Wielkie kluby mające rzeszę fanów nie muszą się więc martwić o to, czy utrzymają się na rynku i będą wciąż w grze o wielkie trofea. W Polsce wygląda to nieco inaczej i ostatnio bardzo duże problemy finansowe miał najbardziej utytułowany Polski klub, czyli Wisła Kraków. Na szczęście udało się znaleźć inwestorów i uratować tę markę.

www.czasabsolwenta.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here