Dieta to nie kara! Mimo tego, że traktujemy ją jako wyzwanie to odchudzanie nie musi być trudne. Poprzez krążenie wielu mitów i legend na temat diet i samego zrzucania zbędnych kilogramów traktujemy to często jako zło konieczne. W konsekwencji szufladkujemy pewne czynności, a to nie prowadzi do niczego dobrego.

Po pierwsze w żadnym wypadku nie myślmy o głodówce. To najgorsze co możemy sobie zrobić. Podczas bycia na diecie jemy normalnie posiłki. Zazwyczaj o wyznaczonych porach i odpowiedniej ilości. Dzięki temu czujemy sytość przez cały dzień i zmniejszamy ryzyko podjadania. Jeśli nie mamy pomysłów na zdrowe posiłki na pomoc może nam przyjść książka kucharska. Korzystając z niej mamy pewność co do jakości dań. Jeśli już uporamy się z posiłkami pozostają nam treningi. Te mimo wszystko warto wdrożyć do swojego planu dnia. Nie musimy wyczynowo uprawiać dane sporty. Jeśli naprawdę nie lubimy ćwiczyć, wybierzmy się chociażby na spacer z rodziną w niedzielne popołudnie.

Liczy się ruch, a spacer również się do niego zalicza. Jeśli będziemy odchudzać się z głową będziemy szybciej gubić zbędne kilogramy. Podchodząc do tego na poważnie zniwelujemy pojawienie się efektu jo-jo, a więc powrócenie do dawnego stanu nadwagi czy otyłości. Narzucając sobie zawrotne tempo, ćwicząc dzień w dzień i będąc czasem na głodówce możemy doprowadzić się do złego stanu. Dlatego odchudzajmy się z głową i czerpmy jednocześnie radość z bycia na diecie, bo to mimo wszystko jest możliwe. Myślmy o sobie indywidualnie, wtedy możemy osiągnąć sukces na dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here