Zdjęcie do prawa jazdy. Ile kopii dołączyć?

Właśnie zdałeś upragniony egzamin na prawo jazdy? A może twój stary dokument stracił ważność i niepokoisz się, że zmieniły się przepisy. Ile zdjęć do prawa jazdy będzie potrzebne i jak mają wyglądać?

Przepisy dotyczące uzyskania dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów mechanicznych nie zmieniły się od ubiegłego roku. Mimo proponowanych zmian, jakie miały dosięgnąć przyszłych kierowców w 2018 roku, forma egzaminu oraz formalności związane z jego uzyskaniem nie zmieniły się. Aby uzyskać pierwszy dokument, lub wymienić prawo jazdy na nowe należy złożyć komplet dokumentów w wydziale komunikacji właściwym dla naszego miejsca zamieszkania. W starostwie, po dopełnieniu formalności otrzymamy indywidualny profil kierowcy, który po zdanym egzaminie teoretycznym i praktycznym pozwoli nam uzyskać upragniony dokument.

Jakie dokumenty na prawo jazdy?

Potrzebny będzie wniosek o prawko, badanie lekarskie potwierdzające naszą zdolność do prowadzenia samochodu, aktualna fotografia (powstała nie wcześniej niż sześć miesięcy przed składaniem dokumentów) oraz w przypadku osób niepełnoletnich zgody rodziców lub opiekunów.

ile zdjęć do prawa jazdy?

Fotografia do prawa jazdy musi spełniać określone wymogi zawarte w przepisach. Nie wystarczy pierwsze lepsze legitymacyjne zdjęcie. Foto z naszą podobizną wykorzystane w dokumencie uprawniającym nas do prowadzenia samochodu musi mieć określone wymiary, czyli 3,5 na 4,5 centymetra. Musi być kolorowe, a twarz powinna zajmować na nim około 80 procent powierzchni. Ważne, aby takie zdjęcie było wykonane na jasnym tle, a kontur twarzy był wyraźny. Przygotowując się do zrobienia fotografii do prawa jazdy pamiętajmy o włosach. Odsłonięta twarz, na której żaden kosmyk nie przykrywa oczu i linii brwi to podstawa. Ile zdjęć do prawa jazdy będziemy potrzebować? W zupełności wystarczy, gdy do dokumentów dołączymy jedno zdjęcie. Jeżeli wysyłamy komplet formularzy o prawo jazdy drogą elektroniczną, fotografię należy dołączyć do nich w specjalnym pliku jpg.

www.innowacjaiwiedza.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here