włosy
fot.: pexels.com

Siarka jest pierwiastkiem pełnym wyjątkowych właściwości. Według badaczy, jest jednym z najważniejszych makroskładników, które są niezbędne człowiekowi do życia. Okazuje się, że siarka może mieć także pozytywny wpływ na kondycję i wygląd włosów. Jakie są pozostałe zalety siarki?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/siarka-wlosy-efekty/

Wpływ siarki na włosy

Siarka w bardzo istotny sposób wpływa na stan włosów. To od niej zależy, czy są one lśniące i mocne. Co więcej, siarka jest często wykorzystywana do produkcji szamponów. Ma ona zbawienny wpływ na włosy nadmiernie przetłuszczające się, czy też posiadające łupież. Pomocna jest również w przypadku skłonnej do podrażnień skóry głowy.

Tego rodzaju produkty złuszczają i oczyszczają skórę głowy i włosy z nadmiernego łojotoku, zanieczyszczeń oraz łupieżu. Dzięki nim, włosy stają się również dogłębnie odżywione.

Siarka przyjmowana w postaci suplementów diety lub wcierek do włosów, ma wpływ na ich szybszy wzrost oraz poprawę ogólnej struktury. Przy jej regularnym zażywaniu, można także zaobserwować ich zwiększony połysk.

Objawy niedoboru siarki

Chociaż lekarze nie opracowali jeszcze jakie jest dzienne zapotrzebowanie organizmu na siarkę, to już teraz wiadomo, że jej niedobór może skutkować szeregiem negatywnych konsekwencji. W przypadku włosów, mogą się one przez to znacznie osłabić. Stracą one blask, miękkość, a także mogą zacząć nadmiernie wypadać.

Aby zapewnić swojemu organizmowi odpowiednie ilości siarki, należy spożywać produkty wysokobiałkowe. Wśród nich znajdują się m.in. jaja, mleko oraz mięso. Inne produkty spożywcze bogate w siarkę to również cebula, czosnek, owies, kalafior, brokuły, rzodkiewki, awokado, truskawki i wiele innych.

Należy pamiętać, że siarka spożywana w dużych ilościach może być szkodliwa, lub wywoływać działania podrażniające. Jednak przyswajana naturalnie, jest trudna do przedawkowania, a nawet – niemożliwa. Przed przystąpieniem do uzupełnienia niedoborów, warto się upewnić, że nie jest się na nią uczulonym.

Przeczytaj też: http://www.cristals.pl/jak-kupowac-weganskie-produkty-pielegnacyjne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here